Jak malować modele samolotów?

Napisał: admin
0 Komentarzy

Malowanie modeli samolotów to proces wymagający delikatności. Należy pamiętać że części, które wchodzą do wnętrza kadłuba, takie jak kokpit, wyposażenie, tylne koła i przednie podwozie, muszą być pomalowane przed montażem, po zamknięciu modelu będą niedostępne dla pędzla.

Skrzydła. Skrzydła są malowane od końca do korpusu samolotu. Należy pamiętać, że do malowania skrzydeł potrzebne są pędzle z miękkim włosiem. Po pomalowaniu wnętrza samolotu i akcesoriów, trzeba będzie poczekać kilka godzin, aż wyschnie. Sprawdź, czy powłoka jest idealna lub czy musisz zaaplikować kolejną.

Następnie zacznij malować od dolnej części kadłuba do miejsca, w którym kolor spotyka się z górną częścią płaszczyzny. Niektóre części samolotu wymagają koloru białego, jest to jeden z najdelikatniejszych do zastosowania i musi być bardzo dobrze rozcieńczony przed nałożeniem go. Należy malować delikatnie, delikatnymi pociągnięciami pędzla, aby uniknąć pozostawienia smug i śladów.

Modelarstwo – co to za działalność?

Granice między kolorami muszą być malowane drobnymi pędzlami i twardymi liniami, w przeciwnym razie uszkodzisz ostateczne wykończenie.

Kiedy malowanie kadłuba samolotu jest zakończone, czas pomalować kabinę. Do tego potrzebna jest malutki pędzel i duże umiejętności. Opony podwozia i części uzbrojenia samolotu należy pomalować bardzo drobnym pędzlem, chociaż zaleca się ich pomalowanie przed montażem samolotu lub ewentualnie przed pomalowaniem większych części.

Podobne