Materiał używane do wykonania modeli

Napisał: admin
1 Komentarzy

Tworzywa sztuczne.

Tworzywo ABS jest szeroko stosowane w produkcji modeli architektonicznych, ponieważ łatwo rozpuszcza się w acetonie, pozwalając modelarzom na spajanie części. Modele architektoniczne wykonane z pełnego ABS są niezwykle piękne.

Akryl.

Części akrylowe są lekkie, elastyczne i lepiej wykończone. Akryl ma dobrą przepuszczalność, twardość i jest łatwy w obróbce. W większości przypadków może być używany do tworzenia okien i fasad, do tworzenia błyszczących i fluorescencyjnych efektów. Jednak ten rodzaj produkcji jest kosztowny i musi być cięty i grawerowany za pomocą maszyny laserowej.

Poliamid.

Poliamid może zapewnić realistyczną realizację złożonych detali projektowych dzięki swojej wysokiej precyzji, twardości i gładkości powierzchni. Materiał poliamidowy jest uważany za jeden z najsilniejszych materiałów konstrukcyjnych spośród wszystkich innych tworzyw drukowanych 3D.

Malowanie modeli pędzlem

Drewno.

Drewno i produkty drewnopochodne są najczęściej stosowanymi materiałami do produkcji modeli architektonicznych. Jest to mocny materiał o stabilności wymiarowej. Oto kilka często używanych rodzajów drewna:

Lipa

Lipa jest drobnoziarnistym rodzajem drewna, który ma doskonałe właściwości użytkowe i wykończeniowe.
Materiał ten jest szeroko stosowany do wykonywania modeli architektonicznych budynków i miniaturowych mebli.

Drewno balsa.

Drewno balsa jest rodzajem twardego drewna o ładnym wykończeniu i fakturze. Można go łatwo ciąć, malować i szlifować. Drewno Balsa jest jednym z materiałów wykorzystywanych do produkcji konstrukcji i szkieletów budynków. Jest ona jednak delikatna i ta cecha zawsze prowadzi do marnotrawstwa materiału.

Płyta MDF.

MDF jest podobny do grubej tektury. Ma gładkie krawędzie, naturalny kolor i jest łatwa do pracy. Jednak materiał ten jest stosunkowo gęsty i ciężki. Biorąc pod uwagę całkowitą wagę modelu architektonicznego i jego stabilność, MDF jest bardziej wykorzystywany przez producentów jako podstawa dla modeli.

Korek.

Korek daje poczucie natury. Dobrze nadaje się do wykonywania modeli krajobrazów, np. modeli dla terenów górskich. Korek może być również stosowany jako solidne podłoże, ale jest lepszy w połączeniu z innymi materiałami ze względu na jego miękkość.

Podobne

1 Komentarzy

Henryk 17 czerwca 2021 - 17:16

Ja z powodu ograniczonego budżetu używam tworzywa sztuczne, ale chciałbym w przyszłości dorzucić materiały naturalne do kolekcji.

Leave a Comment