Jak malować modele czołgów

Napisał: admin
0 Komentarzy

333Czołgi posiada szereg detali, które należy wziąć pod uwagę aby je prawidłowo pomalować. Podobnie jak w przypadku samochodów, należy wybrać kolorystykę i przygotować mieszanki do użycia.

Na początek należy zawsze malować spód czołgu. Pozwól farbie wyschnąć i sprawdź wykończenie. Jeśli ci się nie podoba, możesz to naprawić. Spód jest idealnym miejscem do eksperymentowania z farbą.

Wnętrze: Jeśli nie jest to zwykły czołg, ale czołg z artylerią lub pojazdem transportowym, należy zawsze najpierw pomalować wnętrze. Zazwyczaj kolor będzie taki sam jak na zewnątrz. Ułatwi Ci to pracę, ponieważ będziesz mógł manewrować modelem, aby go pomalować do własnych upodobań i nie pozostawić żadnych niepomalowanych obszarów. Pomaluj i pozostaw do wyschnięcia.

Na zewnątrz: Pomaluj podwozie pojazdu. Zdejmij koła i rozcieńcz lakier, który zastosujesz do zawieszenia, tak aby było ono znacznie łatwiejsze do pomalowania. Zadbaj o to, aby nie dotykać świeżo pomalowanych obszarów. W przypadku narożników, otworów i trudnych miejsc, należy rozcieńczyć farbę, aby łatwiej je pokryć.

Następnie pomaluj koła i wieżyczkę. Jeśli koła mają gumkę, pomaluj ją matową farbą na czarno lub ciemnoszarą, zrób to ostrożnie i bez wychodzenia poza granice. Jeśli tak się stanie, należy poprawić kolor zewnętrzny. Powtarzając tyle razy, ile trzeba, aż do uzyskania idealnej krawędzi.

Kamuflaż. Aby wykonać dobry kamuflaż czołgu, należy zawsze zaczynać od najjaśniejszego koloru, nawet jeśli musi on być pokryty ciemniejszym. Nie rób tego na odwrót. Zaznacz krawędzie kamuflażu miękkim ołówkiem ołowianym. Aby pomalować kamuflaż, należy narysować kontury za pomocą średniego pędzla, a następnie obrysować krawędź za pomocą drobnego pędzla i wypełnić większym pędzlem. Kiedy skończysz pierwszy kolor, musisz pozwolić mu wyschnąć na kilka godzin. Wtedy zastosuj następny.

Na koniec pomaluj akcesoria i narzędzia, które znajdują się w czołgu, czy są to łańcuchy, akcesoria metalowe i inne. Zawsze będą one miały pierwszą warstwę matowej czerni, a następnie drugą warstwę nałożoną suchą stalową szczotką, aby uzyskać doskonałe metaliczne wykończenie.

Podobne