Malowanie modeli pędzlem

Napisał: admin
0 Komentarzy

Jednym z najtańszych i najbardziej tradycyjnych sposobów malowania naszych modeli jest użycie pędzli, Ale nie daj się zwieść, możesz pomyśleć, że to proste, ale tak naprawdę wymaga praktyki i wysiłku aby osiągnąć niesamowitą jakość wykończenia Jeśli chcesz zacząć malować swoje modele pędzlami, postępuj zgodnie z tymi ogólnymi wskazówkami dotyczącymi malowania pędzlem, niezależnie od tego czy budujesz czołgi, samoloty czy samochody, mamy specjalne wskazówki dla każdego z nich.
Zaczniemy od kilku podstawowych wskazówek dotyczących malowania modeli pędzlem:

Przygotuj odpowiednie miejsce. Pierwszą rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę jest praca w czystym i wolnym od kurzu miejscu, przed rozpoczęciem malowania musisz oczyścić stół roboczy i przykryć go gazetami, nawet jeśli uważasz, że jest czysty. Odrobina kurzu może zrujnować wykończenie Twojego modelu w najmniej odpowiednim momencie.

Jak malować modele samolotów?

Dokładnie zaplanuj kolejność malowania modelu tak, aby nie dotykać malowanej powierzchni i nie miało to wpływu na wykończenie. Do mniejszych modeli można wspomóc się kijami drewnianych, a do większych drutami miedzianymi lub stalowymi.

Mieszanie i rozcieńczanie farby. Przed malowaniem modeli pędzlem należy wziąć pod uwagę istniejące rodzaje farb i procesy potrzebne do ich użycia. Niektóre mogą być używane bezpośrednio z pojemnika, inne są rozcieńczane w celu zmniejszenia intensywności koloru lub osiągnięcia większej płynności na powierzchni. Najlepszymi farbami do malowania modeli są akryle, choć można również wybrać oleje. Są one umieszczane na palecie i mieszane lub rozcieńczane z olejem lnianym lub innymi rozcieńczalnikami.

Jak nałożyć równomierną warstwę?

Na jednolite wykończenia należy nałożyć dwie warstwy rozcieńczonej farby. Zanurz pędzel tylko do połowy farbą i spuść nadmiar na palecie. Zacznij od najtrudniejszych elementów, kończąc na najłatwiejszych Usuń wszelkie ślady farby, aby uniknąć złego wykończenia. Pędzle muszą być miękkie, aby nie pozostawić zadrapań w farbie. Staraj się malować szybko i systematycznie. Po wyschnięciu pierwszej warstwy, można nałożyć drugą. Chociaż, jeśli zauważysz, że powierzchnia jest naznaczona kurzem lub zarysowaniami, możesz wypolerować ją drobnym papierem ściernym.

Podobne