Jak malować modele samochodów za pomocą pędzla?

Napisał: admin
0 Komentarzy

Kiedy malujesz model samochodu, musisz przygotować kolory, którymi chcesz go pomalować. Możesz wybrać kolory wskazane przez producenta modelu lub wybrać swoją własną kombinację.

Malowanie wnętrza. Zaczyna się od podłogi i boków, kontynuuje się od siedzeń, wnętrz drzwi i dachu. Delikatnie pomaluj dźwignię zmiany biegów, pedały i wszelkie inne akcesoria. Nie zapomnij o silniku.

Malowanie zewnętrzne. Po zmontowaniu podwozia i nadwozia należy pomalować zewnętrzną stronę pojazdu. Zaczyna się od obudowy, zwykle w matowych kolorach czarnego lub w kolorze metalicznym. Nie zapomnij o zawieszeniu i układzie wydechowym. Pokryj wszystkie otwory, w razie potrzeby rozcieńczyć farbę, aby dotrzeć do trudnych narożników. Podczas schnięcie pomaluj koła. Jeśli są to felgi aluminiowe, można je pomalować na kolor jasnego metalu, aluminium lub srebra. Opony powinny być pomalowane na czarny.

Na karoserię należy nakładać kolor małymi pędzelkami, aby uniknąć gromadzenia się farby w narożnikach. Po zakończeniu małych części można malować duże powierzchnie za pomocą średniego pędzla. Pozostaw model do wyschnięcia na kilka godzin, aby sprawdzić czy farba jest w idealnym stanie lub czy potrzebna jest dodatkowa powłoka. Części chromowane powinny być pomalowane na metaliczne kolory. Należy pamiętać, że suszenie tego koloru trwa znacznie dłużej niż schnięcie normalnych kolorów. Po pomalowaniu nadwozia nadszedł czas, aby pomalować szczegóły modelu.

Podobne